Jak założyć i skutecznie zweryfikować wizytówkę Google?

Chcesz dowiedzieć się jak założyć wizytówkę Google i ją skutecznie zweryfikować? W tym poradniku pokażemy Ci, krok po korku, jak uzupełnić profil firmy Google, tak żeby mieć jak największe szanse na bezproblemową weryfikację. Śledź nasze instrukcje, aby upewnić się, że proces ten przebiegnie gładko.
Jak założyć i skutecznie zweryfikować wizytówkę Google?
(Ocen: 11)

Kiedy chcesz zwiększyć widoczność swojej lokalnej firmy online, to nie ma lepszego miejsca do rozpoczęcia niż profil firmy Google. Tworząc wizytówkę Google, nie tylko zwiększasz swoją widoczność w wyszukiwarce, ale także zdobywasz zaufanie potencjalnych klientów. W tym wpisie dowiesz się, co da Ci największe szanse bezproblemową weryfikację wizytówki Google. I pomimo tego że nie jest to najszybszy proces, to jednak warto go stosować aby skutecznie zweryfikować wizytówkę Google.

Jak skutecznie dodać i zweryfikować nową wizytówkę Google?

Poniżej przedstawiamy kroki jakie powinieneś wykonać podczas zakładania wizytówki Google, aby mieć jak największe szanse na jej pozytywną weryfikację. Postępując według naszego poradnika możesz uniknąć problemów związanych np. z potrzebą dodatkowej weryfikacji w postaci wideo.

Krok 1: Dodawanie firmy

Zaloguj się na stronie Google My Business i zacznij proces dodawania firmy.

Krok 2: Nazwa firmy

Podaj nazwę swojej firmy bez słów kluczowych. Upewnij się, że jest to nazwa zgodna z tym, co widnieje na Facebooku, w katalogach lub na innych platformach. Konsekwencja w podawaniu nazwy firmy na różnych platformach jest kluczowa dla SEO.

ZAPISZ SIĘ NA DARMOWE SZKOLENIE ONLINE:

„Pozycjonowanie lokalne w Google”

Sprawdź jak samodzielnie i w łatwy sposób pozycjonować Lokalną Firmę w Google, by budować bezpłatny strumień klientów?

Krok 3: Kategoria główna

Następnie wybierz kategorię główną, która najlepiej pasuje do Twojej firmy. Powinna być ona taka sama lub podobna jak na innych platformach, takich jak Facebook.

Krok 4: Adres firmy

Wprowadź dokładny adres swojej firmy. Adres musi być precyzyjny i dokładny, aby klienci mogli Cię łatwo znaleźć.

Krok 5: Numer telefonu

Podaj numer telefonu zgodny z numerem podanym na innych platformach – Facebook, booking, czy innych. Pamiętaj, że spójność informacji na różnych platformach poprawia ranking SEO.

Krok 6: Strona WWW

Dodaj link do swojej strony WWW, jeżeli ją posiadasz. W przypadku kiedy nie masz strony internetowej, utwórz stronę buisness.site oferowaną w menadżerze profilu firmy Google (przeczytaj również jak odblokować stronę business.site w Google jeśli nie masz do niej dostępu). W innym wypadku pozostaw to pole puste.

Pamiętaj, że połączenie Twojej strony WWW z Google Search Console i Google Analytics może dodatkowo zwiększyć Twoje szanse na automatyczną weryfikację.

Krok 7: Wybór metody weryfikacji

Po wypełnieniu wszystkich informacji, wybierz metodę weryfikacji poprzez rozmowę telefoniczną (zamiast weryfikacji przez SMS).

Krok 8: Czekanie

Po pomyślnej weryfikacji, poczekaj kilka dni i sprawdź, czy Twoja wizytówka jest widoczna w wynikach wyszukiwania Google.

Krok 9a: Uzupełnianie informacji

Jeśli twoja wizytówka jest już widoczna, odczekaj kilka dni zanim zaczniesz ją uzupełniać. Po tych kilku dniach możesz dodać dodatkowe informacje, takie jak opis firmy czy godziny otwarcia.

Krok 9b: Uzupełnianie informacji – ciąg dalszy

Po tygodniu od uzupełnienia informacji z kroku numer 9a, możesz uzupełnić resztę danych w wizytówce, takie jak: obszary działania, dodać pierwsze zdjęcia do profilu firmy Google, zadbać o pierwsze opinie. Możesz również dodać kategorie dodatkowe do swojej działalności.

Krok 10: Optymalizacja

Po uzupełnieniu wszystkich informacji, zacznij optymalizować swoją wizytówkę. Dodawaj systematycznie posty, wydarzenia, uzupełnij informacje o usługach czy produktach. Możesz już również zmienić nazwę firmy jeżeli masz taką potrzebę.

To wszystko! Dzięki temu praktycznemu przewodnikowi, powinieneś teraz wiedzieć, jak założyć i szybko zweryfikować swoją wizytówkę Google. Pamiętaj, że staranne przygotowanie i cierpliwość są kluczem do sukcesu w lokalnym SEO. Zapisz się na nasze darmowe szkolenia z pozycjonowania lokalnego w Google i wyprzedź swoją konkurencję. Powodzenia!

Założenie wizytówki Google to dopiero początek Twojej lokalnej obecności online. Jeśli chcesz wykorzystać pełen potencjał jaki niesie ze sobą nowo utworzony profil firmy, możesz skorzystać z naszego kursu pozycjonowania wizytówki. Dzięki niemu, dowiesz się jakie czynniki maja wpływ na pozycję Twojego profilu w wynikach wyszukiwania i jak możesz optymalizować wizytówkę aby je poprawić. Jeśli nie czujesz się z tym na siłach, możesz zlecić nam pozycjonowanie wizytówki Google, a dodatkowo otrzymasz od nas bezpłatny raport widoczności.

Jeśli masz pytania lub chcesz podzielić się swoimi doświadczeniami z weryfikacją wizytówek w Google, zostaw komentarz poniżej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *