Niezatwierdzone zdjęcia w wizytówce Google – co zrobić?

Kiedy jesteśmy gotowi uzupełnić naszą wizytówkę Google o atrakcyjne zdjęcia, nie zawsze proces ten przebiega gładko. Czasem nasze zdjęcia nie są zatwierdzane przez Google, co może powodować frustrację i zamieszanie. W tym artykule spróbujemy pomóc Ci zrozumieć, co może być powodem tego, że nie możesz dodawać zdjęć do wizytówki Google i jak to rozwiązać.

Niezatwierdzone zdjęcie w wizytówce Google
(Ocen: 33)

Czy spotkałeś się z problemem dodawania zdjęć do wizytówki Google? Jeśli tak, nie jesteś sam. Wiele osób stara się dodać swoje zdjęcia, ale bez powodzenia. W tym artykule spróbujemy wyjaśnić, co można zrobić, aby rozwiązać ten problem.

Nie mogę dodać zdjęć do wizytówki!

Istnieje wiele powodów, dla których Google może nie zatwierdzać Twoich zdjęć. Przede wszystkim, Google zwykle blokuje dodawanie zdjęć do nowych wizytówek, które mają mniej niż 14 dni. Jeśli chcesz wiedzieć jak skutecznie założyć i zweryfikować swoją wizytówkę Google zapraszamy do artykułu. W każdym bądź razie, jeżeli Twoja wizytówka jest nowa, może to być powodem, dla którego nie możesz dodawać zdjęć.

Inne potencjalne przyczyny to dodawanie duplikatów zdjęć, zdjęć objętych prawami autorskimi, czy zdjęć ze znakami wodnymi. Jeżeli dodałeś zdjęcia które nie zostały zatwierdzone, najlepiej je usunąć i odczekać kilka dni, zanim spróbujesz dodać nowe.

ZAPISZ SIĘ NA DARMOWE SZKOLENIE ONLINE:

„Pozycjonowanie lokalne w Google”

Sprawdź jak samodzielnie i w łatwy sposób pozycjonować Lokalną Firmę w Google, by budować bezpłatny strumień klientów?

Jak rozwiązać problem niezatwierdzonych zdjęć Google?

W celu uniknięcia problemów z dodawaniem zdjęć do wizytówki Google, warto przestrzegać kilku prostych wskazówek:

  1. Poczekaj 14 dni od weryfikacji, zanim zaczniesz publikować pierwsze zdjęcia.
  2. Nie używaj zdjęć, które już wcześniej użyłeś – usuń wszelkie duplikaty.
  3. Unikaj dodawania zdjęć z znakami wodnymi lub objętych prawami autorskimi.
  4. Zdjęcia nie powinny zawierać zbyt dużej ilości tekstu. Tekst nie powinien przykrywać więcej niż 10% powierzchni zdjęcia i powinien znajdować się wzdłuż krawędzi zdjęcia.
  5. Dodawaj tylko zdjęcia wysokiej jakości. Unikaj zamieszczania zdjęć rozmazanych lub niskiej jakości.
  6. Zdjęcia nie powinny być dłuższe niż 1500 pikseli w jednej osi.
  7. Używaj odpowiednich formatów: Google obsługuje formaty JPG i PNG, a rozmiar pliku nie powinien przekraczać 5 MB.
  8. Korzystaj z narzędzi Google. Jeżeli masz wątpliwości, czy zdjęcie jest odpowiednie, możesz użyć funkcji Cloud Vision API “Safe Search” od Google, aby to sprawdzić.

Sprawdź czy któraś z powyższych sugestii dotyczy Twojego przypadku. Jeśli tak, postaraj się poprawić to co może powodować problem. Jeśli nie, warto skontaktować się z supportem Google, który na pewno pomoże Ci rozwiązać problem.

Dodawanie zdjęć do wizytówki Google jest ważnym krokiem w budowaniu obecności swojej firmy w sieci. Mam nadzieję, że te wskazówki pomogą Ci przyspieszyć ten proces i uniknąć niepotrzebnych problemów. Jeśli Twój profil firmy stanowi dla Ciebie ważny aspekt prowadzenia lokalnego biznesu, zapraszamy do naszego kursu pozycjonowania wizytówki Google, w którym krok po kroku, omawiamy jak podnieść jej pozycje w wynikach wyszukiwania Google.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *