Koniec Buisness Site od Google – strony zostaną wkrótce wyłączone

Jeśli posiadasz darmową stronę Buisness Site to koniecznie musisz to wiedzieć. Gigant z Mountain View ogłosił wycofanie funkcji stron firmowych utworzonych za pomocą jego narzędzia od 1 marca 2024 r. To ostateczny koniec stron Business Site od Google. Zmiana ta może wpłynąć na sposób, w jaki klienci znajdują Twoją firmę online. Oto co musisz wiedzieć i jak się przygotować.

Koniec Business Site od Google
(Ocen: 5)

Google ogłosiło zmiany jakie już w krótce będą miały bezpośredni wpływ na wiele małych i średnich przedsiębiorstw. Od 1 marca 2024 r. strony business site utworzone za pomocą wizytówki Google zostaną wyłączone. Prawdą jest że już od jakiegoś czasu firma utrudniała utworzenie darmowych stron dla nowych klientów, choć znaleźliśmy sposób na to jak odblokować stronę business site. Wydaję się jednak że najbliższe miesiące będą ostatnimi dla tego rozwiązania. Aby ułatwić firmom przejście tej zmiany, klienci odwiedzający strony business site będą przekierowywani bezpośrednio na profile firm w Google. Sytuacja ta jest szczególnie istotna dla firm, które korzystają z prostych stron internetowych stworzonych za pomocą narzędzi Google.

Mail od Google z informacją o wycofaniu usługi darmowych stron Business Site

Obecnie Google jest w trakcie informowania właścicieli wizytówek o nadchodzącej zmianie. Firma rozsyła wiadomości email do wszystkich posiadaczy darmowej witryny. Jeśli Twoja firma posiada profil firmy Google i stronę Business Site to również otrzymasz taką wiadomość. Poniżej doradzamy jak najlepiej się do tego przygotować.

Zoptymalizuj profil firmy Google

Jeśli Twoja firma jest jedną z nich, ważne jest aby podjąć odpowiednie kroki w celu utrzymania swojej widoczności online. Przede wszystkim należy uzupełnić i zoptymalizować profil firmowy w Google. W wizytówce możesz zamieścić podobne informacje o swojej firmie, jak również dodać linki do mediów społecznościowych. Jeśli chcesz możesz skorzystać z pomocy doświadczonych ekspertów zajmujących się pozycjonowaniem wizytówek Google. Zoptymalizowany profil firmy Google zapewni klientom dostęp do bardziej szczegółowych informacji o Twojej działalności a zarazem pomoże uzyskaniu lepszych pozycji w wyszukiwarce Google.

ZAPISZ SIĘ NA DARMOWE SZKOLENIE ONLINE:

„Pozycjonowanie lokalne w Google”

Sprawdź jak samodzielnie i w łatwy sposób pozycjonować Lokalną Firmę w Google, by budować bezpłatny strumień klientów?

Utwórz swoją własną stronę WWW

Ważne jest, aby pamiętać, że przekierowanie będzie działać do 10 czerwca 2024 r. Po tej dacie strona zacznie się wyświetlać jako niedostępna. Jeśli Twoja firma nie posiada jeszcze alternatywnej strony, rozważ stworzenie jednej za pomocą popularnych narzędzi, takich jak Wix, Squarespace, GoDaddy, Witryny Google, Shopify czy WordPress. Te platformy oferują kreatory witryn, dzięki którym stworzysz samemu stronę www dla swojej firmy. Możemy również utworzyć profesjonalną stronę internetową dla Ciebie, kliknij – Tworzenie stron internetowych i zamów bezpłatną wycenę.

To koniec strony Business Site

Nadchodzące zmiany w profilach firmowych Google są istotnym sygnałem dla właścicieli firm, aby przemyśleć swoją obecność online i dostosować się do nowych warunków. Google coraz bardziej stawia na samą wizytówkę, szybko ją rozwijając i dodając nowe opcje. Aktualizując profil swojej firmy i rozważając inne opcje utworzenia strony internetowej, możesz zapewnić, że Twoja firma pozostanie widoczna i dostępna dla klientów w zmieniającym się cyfrowym świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *