Jak dodać film do wizytówki Google – poradnik krok po kroku

Chcesz wyróżnić swoją firmę w Google? Dowiedz się, jak skutecznie dodać film do wizytówki Google, zwiększyć zainteresowanie klientów i poprawić swoją widoczność online. Przeczytaj nasz poradnik krok po kroku i zacznij działać już dziś!

(Ocen: 4)

W dzisiejszym cyfrowym świecie, obecność online jest kluczowa dla każdego przedsiębiorstwa. Profil firmy Google jest jednym z najważniejszych narzędzi, które mogą pomóc w promocji Twojej działalności lokalnej. Dzięki możliwości dodania filmów, możesz nie tylko przedstawić swoje produkty i usługi w bardziej przyciągający sposób, ale także znacząco zwiększyć zaangażowanie potencjalnych klientów.

Film może przekazać emocje, pokazać atmosferę oraz rzeczywiste korzyści z korzystania z oferowanych przez Ciebie rozwiązań. W tym poradniku pokażemy, jak krok po kroku dodać film do wizytówki Google, by maksymalnie wykorzystać ten potencjał.

ZAPISZ SIĘ NA DARMOWE SZKOLENIE ONLINE:

„Pozycjonowanie lokalne w Google”

Sprawdź jak samodzielnie i w łatwy sposób pozycjonować Lokalną Firmę w Google, by budować bezpłatny strumień klientów?

Dlaczego warto dodawać filmy do wizytówki Google?

Dodawanie filmów do profilu firmy Google ma wiele korzyści, które mogą znacząco wpłynąć na sukces Twojego biznesu w internecie. Po pierwsze, filmy zwiększają zaangażowanie użytkowników, które jest kluczowym czynnikiem wpływającym na pozycje w wyszukiwaniach Google. Dynamiczne treści wideo są bardziej przyciągające i zapadające w pamięć niż statyczne zdjęcia czy tekst, co sprzyja lepszemu zapamiętywaniu marki. Dodatkowo, filmy mogą przekazać więcej informacji w krótszym czasie, prezentując produkty lub usługi w atrakcyjny, łatwy do zrozumienia sposób.

Kolejną zaletą jest możliwość bezpośredniego pokazania wartości oferowanych przez Ciebie usług lub produktów. Dzięki wideo klienci mogą zobaczyć, jak działają Twoje produkty lub jakie korzyści niesie za sobą skorzystanie z Twoich usług, co może przekonać ich do wyboru właśnie Twojej oferty. Wreszcie, filmy są świetnym sposobem na wyróżnienie się od konkurencji. W świecie, gdzie wiele firm wciąż polega głównie na zdjęciach i tekstach, dobrze zrealizowany film może sprawić, że Twój profil firmy Google stanie się bardziej atrakcyjny i profesjonalny, przyciągając więcej potencjalnych klientów.

Dodanie filmu do Twojego profilu firmy Google jest więc działaniem, która może przynieść znaczące korzyści, zarówno pod względem marketingowym, jak i sprzedażowym. Zapewnia ono nie tylko lepsze wrażenia dla użytkowników, ale także pomaga w budowaniu silniejszej, bardziej rozpoznawalnej marki.

Jak dodać film do wizytówki Google: krok po kroku

Dodawanie filmów odbywa się podobnie jak dodanie zdjęcia do wizytówki Google. Zanim jednak zaczniesz, upewnij się, że Twój film spełnia wytyczne Google dotyczące jakości i treści.

 • Film powinien być profesjonalnie wyglądający, ale nie musi być produkowany przez studio – ważne, aby był czysty, jasny i przede wszystkim wartościowy dla oglądającego. Upewnij się również czy film nie narusza zgodności z zasadami Google odnośnie dodawanych zdjęć i filmów
 • Długość filmu nie powinna przekraczać 30 sekund, a jego rozmiar – 75 MB. Wymagana przez Google rozdzielczość to 720p lub wyższa.

Jak dodać film do profilu firmy Google prosto z telefonu

 • Na swoim telefonie wejdź do map Google (upewnij się że jesteś zalogowany na konto które zarządza wizytówką Google)
 • W prawym dolnym rogu wybierz ikonę „Firma”
 • Następnie kliknij przycisk „wświetl profil firmy” i przejdź do zakładki „Zdjęcia”.
Panel profilu firmy Google w mapch na telefonie - zdjęcia
 • Kliknij przycisk „Dodaj zdjęcie” i wybierz film, który chcesz dodać.

Jak dodać opis do filmu w wizytówce?

Teraz przedstawię sposób jak dodać opis zarówno do filmu jak i zdjęcia w wizytówce Google.

 • Zanim opublikujesz film w wizytówce Google, kliknij w jego podgląd który wyświetlił się w lewym górnym rogu ekranu.
Jak dodać film do wizytówki Google
 • Po prawej stronie u dołu znajduje się ikona symbolizująca pisany tekst z długopisem. Kliknij w nią by dodać opis do filmu (lub zdjęcia).
Jak dodać opis do filmu w profilu firmy Google
 • Dodaj atrakcyjny opis do filmu (możesz tu również wpleść słowa kluczowe).
 • Po kliknięciu „Gotowe” możesz kliknąć przycisk „Publikuj” w prawym górnym rogu ekranu.

Po przesłaniu filmu zaczekaj na jego przetworzenie i zatwierdzenie przez Google, zazwyczaj dzieje się to niemalże natychmiast. Po pomyślnym dodaniu filmu, zacznie on pojawiać się w Twoim profilu firmy Google oraz w mapach Google, co zwiększy atrakcyjność Twojej wizytówki. Regularne aktualizacje i dodawanie nowych filmów mogą również poprawić Twoje pozycjonowanie, konwersje i widoczność online.

Opis filmy czy zdjęcia wyświetla się po kliknięciu w jego podgląd w profilu firmy Google, w lewy dolnym rogu danego multimedia.

Gdzie wyświetla się opis filmu i zdjęcia w wizytówce Google

Jak dodać film do profilu firmy Google z komputera

 • Zaloguj się na swój profil firmy Google i kliknij ikonę „Zdjęcia”
Panel profilu firmy google - zdjęcia
 • Przejdziesz do panelu „Zdjęcia i filmy” w wizytówce Google
Panel profilu firmy Google - dodwanie zdjęć i filmów
 • Kliknij przycisk „Dodaj zdjęcie” i wybierz film, który chcesz dodać.

Niestety dodając film czy zdjęcie z komputera, nie ma możliwości dodania opisu do przesyłanej treści. Jeśli chcesz dodać swój film z opisem użyj telefonu komórkowego.

ZAPISZ SIĘ NA DARMOWE SZKOLENIE ONLINE:

„Własna dochodowa Agencja SEO”

„Jak zarabiam przez internet min. 10.000 zł /m-c na  prowadzeniu wizytówek firmowych Google

Buduj swoją obecność online przez filmy w profilu firmy Google

Wykorzystując film jako narzędzie marketingowe, możesz nie tylko poprawić wizualną prezentację swojej firmy, ale również znacząco zwiększyć zaangażowanie i zainteresowanie potencjalnych klientów. Pamiętaj, że regularne aktualizacje i dodawanie nowych treści wizualnych mogą dodatkowo angażować potencjalnych klientów, wspierać Twoje działania lokalnego SEO i pomagać w utrzymaniu wysokiej pozycji Twojej firmy w wynikach wyszukiwania Google.

Zachęcamy do eksperymentowania z różnymi rodzajami filmów, aby znaleźć styl, który najlepiej oddaje charakter Twojej działalności i przyciąga docelową grupę klientów. Pamiętaj, że każdy dodany film jest szansą na pokazanie unikalnych cech Twojej firmy oraz na budowanie silniejszych relacji z klientami. Zacznij działać już dziś i zobacz, jak dynamiczne treści wideo mogą odmienić obraz Twojej firmy w oczach klientów!

FAQ – filmy w wizytówce Google

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *